Na sygnale

Potrącenie na przejściu dla pieszych przy ul. Bałtyckiej

We wtorek policjanci pracowali na miejscu kolizji na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w wyniku której doszło do potrącenia 37-latki przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Sprawca zdarzenia drogowego stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (20.09.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Bałtyckiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 58-letni kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył volkswagena, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszej.

Na skutek zdarzenia osobowy volkswagen wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdowała się 37-letnia kobieta. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 58-latkowi. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*