Poszukiwany i na zakazie uciekał przed Policją na skuterze

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Znany osobiście z poprzednich interwencji 26-latek po tym jak został zauważony przez policjantów w trakcie jazdy skuterem podjął próbę ucieczki. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił pojazd i uciekł do swojego miejsca zamieszkania, gdzie został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Policyjny nos nie zwiódł i tym razem – 26-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi za kratami.

Wczoraj (07.04.2021) przed południem patrol policyjnych wywiadowców na ul. Szrajbera w Olsztynie zauważył kierującego skuterem, który wg. posiadanej przez policjantów wiedzy mógł być osobą poszukiwaną. Policjanci kojarzyli mężczyznę z poprzednich interwencji w związku z czym nie pozostało nic innego jak to sprawdzić.

Gdy policjanci dali motorowerzyście sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej ten gwałtownie przyspieszył. W pewnym momencie kierujący jednośladem zjechał na chodnik, po którym kontynuował swoją ucieczkę. Mężczyzna w rejonie ul. Polnej porzucił motorower i pieszo oddalił się z miejsca – już po chwili był w rękach Policji.

26-latek poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności ukrył się we własnym mieszkaniu, gdzie został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. 26-latek, poza tym, że najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi to na dodatek odpowie on za kierowanie pojazdem mechanicznym mimo sądowego zakazu oraz za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się