Ponad 641 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy w transporcie chusteczek higienicznych

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KAS

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała na przejściu granicznym w Grzechotkach tira z nielegalnymi papierosami. Kierowca zadeklarował do odprawy przewóz chusteczek higienicznych. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się ponad 641 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ok. 15,6 mln zł.

20 listopada 2021 r. na przejściu granicznym w Grzechotkach, zgłosił się do kontroli kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Federacji Rosyjskiej. Kierowca zadeklarował do odprawy towar – chusteczki higieniczne. Zamiast chusteczek znaleziono papierosy.

W przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowało się ponad 641 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconych podatków, wyniosłyby prawie 15,6 mln zł.

Wobec kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe i przewieziono go do aresztu, gdzie spędzi 3 miesiące. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Braniewie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne