Ponad 2 mln zł dla jednostek OSP z Warmii i Mazur

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UW Warmińsko-Mazurski

Dziś Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wspólnie z Wiceministrem Błażejem Pobożym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedzili strażaków i druhów z jednostek Straży Pożarnej w Janowcu Kościelnym, Mrągowie i w Budrach, którzy otrzymali wsparcie w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie realizuje program dotacji przeznaczonych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy ochotnicy mogli składać wnioski w ramach Programu Priorytetowego: „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. W tegorocznej edycji programu dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przyznano dla 153. jednostek OSP z woj. warmińsko-mazurskiego. Łączna alokacja dotacji wyniosła 2 050 000 zł.

Państwo polskie dostrzega i docenia aktywność Ochotniczych Straży Pożarnych. Najpełniejszym tego wyrazem było przyjęcie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych.

W Olsztynie odbyła się również oficjalna ceremonia wbicia łopaty pod budowę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP nr 3 w Olsztynie.  Zadanie realizowane jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 11 440 000 zł. Inwestycja obejmuje: budynek 2-kondygnacyjny w części socjalno–biurowej oraz 1-kondygnacyjny w części garażowej. Garaż z 5 stanowiskami garażowymi plus dodatkowe stanowiska: warsztatu i myjni, częścią magazynową. Na potrzeby grupy wysokościowej na terenie jednostki zostanie wykonane stanowisko do ćwiczeń grupy.

Obecny na wydarzeniu wojewoda podziękował strażakom za ich wytrwałą i ciężką pracę niesienia pomocy oraz pogratulował pozyskania funduszy na realizację tak ważnego przedsięwzięcia.

„Cieszę się niezmiernie z faktu realizacji tej inwestycji. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do znacznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego. Biorąc pod uwagę, iż budynek będzie spełniał wszystkie funkcje wymagane dla obiektów strażnic zarówno w zakresie operacyjnym jak i logistycznym, zwiększy to dyspozycyjność operacyjną Państwowej Straży Pożarnej związanej ze znacznym skróceniem czasu dojazdu do zdarzeń, a tym samym ograniczy skutki pożarów oraz innych miejscowych zagrożeń” – powiedział wojewoda.

Źródło: UW Warmińsko-Mazurski

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,