Ponad 180 mln zł dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Dziś (03.10) w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona finansowaniu przez Fundusz Medyczny rozbudowy i przebudowy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. W wydarzeniu udział wzięli: Wojewoda Warmiński-Mazurski Artur Chojecki, Poseł Iwona Arent, Senator Bogusława Orzechowska, Dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek i Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie Andrzej Zakrzewski.

Ponad 3,1 mld zł na inwestycje trafi do 14 szpitali  w Polsce leczących dzieci. W naszym województwie do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafi ponad 180 mln zł. Szpital wygrał konkurs pediatryczny w ramach Funduszu Medycznego na zadanie „Rozbudowa i przebudowa WSSD w Olsztynie dla potrzeb Centrum Diagnostyki i leczenia chorób i wad części twarzowej i mózgowej czaszki oraz chorób rzadkich, chorób przewlekłych i wymagających leczenia operacyjnego u dzieci i młodzieży”.

W ramach tego powstanie nowe skrzydło w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Nowe kliniki i komórki organizacyjne, które zostaną usytuowane w nowym budynku:

– Klinika chirurgii głowy i szyi dzieci i młodzieży – oddział Neurochirurgii,

– Blok operacyjny (3 nowe sale operacyjne),

– Pracownie: fizjoterapii, EEG+EMG, fotograficzna i skanowania 3D, logopedyczna,

– Gabinet badań USG,

– Gabinet terapii psychologicznej,

– Parking podziemny 2-poziomowy;

– Łącznik między bryłami.

Rozbudowana zostanie istniejąca bryła. Zakupiona zostanie aparatura medyczna i sprzęt informatyczny, a także opracowana dokumentacja techniczna.

Pieniądze te zapewnią kompleksowość i interdyscyplinarność leczenia w jednej placówce, wzrost skuteczności diagnozowania chorób, wzrost liczby pacjentów przy skróceniu czasu ich pobytu w oddziałach.

Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy Prezydenta RP we współpracy z Ministrem Zdrowia. Dotychczas pieniądze z Funduszu były przeznaczane na bieżąco głównie na leczenie i ratowanie życia dzieci. Na ten cel wydatkowanych zostało w granicach 550 mln zł. Blisko 100 mln zł Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ratunkowy dostęp do technologii lekowych.

Łącznie w latach 2021-2029 z Funduszu Medycznego Ministerstwo Zdrowia wydatkuje 40 mld zł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,