Ponad 0,5 kg narkotyków nie trafi na rynek

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Ustalenia ełckich policjantów przyczyniły się do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy przewozili znaczne ilości narkotyków z terenu Unii Europejskiej. 25-latek i 28-latek zostali zatrzymani w gminie Prostki. W ich samochodzie policjanci znaleźli ponad 0,5 kg marihuany i amfetaminy. Grożą im kary pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

Policjanci z Ełku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji, prowadząc działania operacyjne ustalili, że w samochodzie audi mogą być przewożone narkotyki. Do zatrzymania auta doszło w gminie Prostki. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 0,5 kg marihuany i amfetaminy. Narkotyki przewożone były w foliowych torbach w bagażniku. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn podróżujących audi.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że środki odurzające przewożone były przez 25 i 28-latka z terytorium państw Unii Europejskiej. Docelowo miały trafić na polski rynek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe w wysokości 10.000 złotych.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za taki czyn karę grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/in)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd walczy z V falą pandemii. Nowe zasady kwarantanny i darmowe testy w aptekach

Ogólnodostępne i bezpłatne testy pod kątem COVID-19 bez