Wiadomości

Policyjni antyterroryści spełnili marzenie 6-letniego Tomka

Tomek ma zaledwie 6 lat, a jest nieuleczalnie chory. Cierpiący na najcięższą postać postępującego zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a, marzy, aby zostać komandosem. Policyjni antyterroryści z Warmii i Mazur spełnili marzenie podopiecznego Fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Na początku tygodnia do policyjnych antyterrorystów z naszego regionu zgłosiła się mieszkanka Bartoszyc, która opowiedziała o swoim 6-letnim synku. Tomek, bo tak nazywa się syn Pani Katarzyny jest pogodnym i energicznym chłopcem. Z pozoru nic nie wskazuje na to, że cierpi na najcięższą postać postępującego zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a. Ta rzadka genetyczna choroba dotyka jedynie chłopców i jest dla nich wyjątkowo bezwzględna. Postępujący od urodzenia zanik mięśni początkowo upośledza zdolności motoryczne przykuwając do wózka inwalidzkiego, następnie powoduje kłopoty z oddychaniem, jedzeniem, krążeniem. Chłopcy cierpiący na tę chorobę rzado mają szansę świętować swoje 20-te urodziny.

Mama Tomka wyznała, że jej syn marzy, aby zostać komandosem. Warmińsko – mazurscy antyterroryści spełnili marzenie 6-latka.

Dzisiaj w budynku Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie Tomek w towarzystwie swojej mamy spotkał się z policyjnymi komandosami. Film o pracy policyjnych antyterrorystów, roboty pirotechniczne służące do neutralizacji urządzeń i ładunków wybuchowych, różne jednostki broni będące na wyposażeniu jednostki antyterrorystycznej, granaty hukowe, tarcza balistyczna, narzędzia wyważeniowe, to atrakcje, które przygotowali policjanci. Chłopiec nie krył zaskoczenia i radości z przygotowanych niespodzianek. Jego uśmiech mówił wszystko i był największym podziękowaniem dla  policjantów. Na koniec spotkania antyterroryści wręczyli 6-latkowi prezent – naszywki z emblematami Sekcji Antyterrorystycznej, kalendarz z dedykacją od antyterrorystów z gdańskiego SPA-u, oraz atrapę granatu.

– Życzymy Tomkowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

3 Comments

  1. Wielkie gratulacje!
    Fantastycznie, że są ludzie, którzy robią tak wielkie rzeczy dla innych.
    Jesteście bohaterami! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*