Na sygnale

Policyjne działania „Prędkość”

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Zaostrzenie przepisów w tym zakresie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drodze. W świetle nowych zasad kierujący, którzy w obszarze zabudowanym będą poruszali się pojazdem z prędkością przekraczająca dozwoloną o ponad 50 km/h stracą prawo jazdy. W trakcie wczorajszych działań „Prędkość” funkcjonariusze główny nacisk kładli właśnie na ten obszar zagrożenia. Skontrolowano ponad 49 pojazdów.

We wczorajszych działaniach udział brali olsztyńscy policjanci zaopatrzeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory. W sumie na 49 kontrolowanych kierowców, aż 17 przekroczyło dopuszczalną prędkość. Policjanci nałożyli 17 mandatów karnych.

Pierwszy kierowca, który w świetle nowych przepisów stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został zatrzymany wczoraj około godziny 19.00 na ul. Armii Krajowej. Policjanci zmierzyli prędkość 25-letniemu kierowcy motocykla. Okazało się, że przekroczył ją o 65 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych. Kolejny kierowca został zatrzymany około godzinny 20.30. na ulicy Sielskiej. 37-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W tym przypadku kierowca osobówki otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych.

W myśl nowych przepisów odpowie kierujący osobowego nissana. Olsztyńscy policjanci na ul. Mazurskiej w Olsztynie zauważyli, że kierowca podczas jazdy samochodem rozmawia przez telefon komórkowy. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. w trakcie interwencji okazało się, że 50-letni mężczyzna nie posiada dokumentów. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie policjanci ustalili, że olsztynianin ma cofnięte uprawnienia.

Zgodnie z obowiązującymi od wczoraj przepisami osoba, która kieruje samochodem, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania popełnia przestępstwo, zagrożone karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*