Policyjne działania „Lejek” na terenie powiatu olsztyńskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Dziś w godzinach porannych olsztyńscy policjanci przeprowadzili akcje „Lejek” mającą a celu sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców. Jednym z priorytetowych zadań Policji jest niedopuszczenie do ruchu drogowego osób, które siadają za kierownice na tzw. „podwójnym gazie”. Działania zorganizowano w rejonie firm przy których ruch pojazdów w godzinach porannych jest wzmożony.

Dziś (28.01.2019r.) w godzinach porannych w rejonie dużych zakładów pracy zlokalizowanych na terenie Dobrego Miasta i Biskupca można było zauważyć wzmożoną liczbę patroli ruchu drogowego. Taka sytuacja związana była z prowadzonymi przez olsztyńską policje działaniami „Alkohol – Narkotyki”, których celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia jakie mogą stwarzać nietrzeźwi kierowcy.

W trakcie trwających kilka godzin działań „Lejek”, policjanci skontrolowali 811 kierujących. Spośród skontrolowanych kierowców znalazł się też taki, który lekceważąc przepisy ruchu drogowego wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości – badanie alkomatem wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Będąc w takim stanie młody mężczyzna nie dość,że wsiadł za kierownicę swojego pojazdu to na dodatek jechał do dobromiejskiego zakładu pracy, gdzie chciał podjąć czynności służbowe.

Pocieszający jest fakt, że policjanci nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości ponad ośmiuset przebadanych kierowców. Niemniej jednak, pomimo policyjnych apeli i grożącej wysokiej karze za jazdę po alkoholu bo nawet do 2 lat pozbawienia wolności czy utraty prawa jazdy nawet na 10 lat wciąż zdarzają się „śmiałkowie” jazdy na „podwójnym gazie”.

Kierowco pamiętaj – odpowiadasz za życie własne i innych uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się