Policjant postanowił adoptować psa, któremu uratował życie

- Kategoria: Na sygnale
0

St. sierż. Łukasz Górka, na co dzień policjant w Zespole Interwencyjnym Komisariatu Policji w Olsztynku, wspólnie z kolegą z patrolu uratował życie Baremu, psu, którego właściciel próbował zabić siekierą i żywcem zakopał. Policjant poruszony losem uratowanego od pewnej śmierci czworonoga, postanowił go adoptować.

W miniony czwartek st. sierż. Łukasz Górka, wspólnie z kolegą z patrolu uratowali od pewnej śmierci psa, najpierw skatowanego przez właściciela siekierą, a później zakopanego żywcem. Zwierzę dzięki szybkiemu działaniu policjantów trafiło do lekarza. Teraz dochodzi do siebie w schronisku dla zwierząt.

Policjant poruszony losem czworonoga, który od początku bardzo ufnie na niego reagował, postanowił go adoptować.

Zawsze byłem bardzo wrażliwy na los zwierząt i nie potrafię przejść obok żywej istoty, która potrzebuje pomocy – powiedział st.sierż. Górka.

Policjant wierzy, że to nie był przypadek. Tak było zapisane, że akurat ja podejmowałem interwencję, że byłem w dobrym miejscu i w dobrym czasie w tak dramatycznych okolicznościach. Decyzję o adopcji podjąłem, ponieważ mocno wzruszyła mnie łagodność i ufność Barego do ludzi, pomimo ogromu cierpień, jakich doznał od właściciela.

Łukasz Górka ma dużą ogrodzoną działkę, gdzie pies będzie mógł w spokoju dochodzić do pełni zdrowia. Zapewnię mu dom, jak sobie wyśnił w swoich psich snach, powiedział policjant.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali