Policjant po służbie odzyskał luksusowe BMW

- Kategoria: Na sygnale
1

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

O utracie wartego 180 tys. zł pojazdu policjantów poinformowała jedna z wypożyczalni po tym, jak auto nie zostało zwrócone w wyznaczonym terminie. Bezpośrednio po zgłoszeniu utraty mienia, sprawą natychmiast zainteresowali się olsztyńscy funkcjonariusze. Auto udało się odzyskać, dzięki czujności policjanta z wydziału ruchu drogowego, który posiadając informacje o utraconym pojeździe, będąc po służbie zauważył podejrzany pojazd na terenie Szczytna.

Do wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wpłynęło zawiadomienie o utraceniu luksusowego pojazdu. Osobowe BMW warte 180 tys. zł zostało wypożyczone 21-letniemu mężczyźnie i po upływie terminu wynikającego z umowy najmu nie zostało zwrócone do wypożyczalni samochodów. O sprawie natychmiast zostali powiadomieni wszyscy funkcjonariusze, którzy podczas codziennej służby mieli zwracać szczególną uwagę na zarejestrowane w policyjnym systemie auto jako „pojazd utracony”.

Po kilku dniach policjant z wydziału ruchu drogowego będąc po służbie w Szczytnie zauważył poszukiwane auto, które zjechało na jedną ze stacji paliw. Funkcjonariusz będący na dniu wolnym obserwował pojazd i o wszystkim poinformował swoich kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, którzy już po chwili pojawili się na miejscu zdarzenia. Przypuszczenia policjanta olsztyńskiej drogówki potwierdziły się, a poszukiwany pojazd, za którego kierownicą siedział 21-latek został odzyskany.

Na miejscu ujawnienia poszukiwanego auta pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny odzyskanego pojazdu m.in. pod kątem uszkodzeń. Należy pamiętać, że przestępstwo przywłaszczenia powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źróło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Darek K.

    Pewnie carsson albo vanfleet nie zapłacił pracownikowi to sobie wziął samochód.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się