Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztyn

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli 9 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu oraz specjalistyczną aparaturę, która służyła do uprawy krzewów, wspomagającą wzrost i pielęgnację roślin. Za ten proceder zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie funkcjonariusze przedstawili także zarzut pomocnictwa 48-letniemu mieszkańcowi Nowego Miasta.

Nowomiejscy kryminalni realizując swoje czynności zlokalizowali i zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Uprawa znajdowała się na terenie jednej z posesji w miejscowości Tereszewo.

W trakcie przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli 9 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu, które znajdowały się w specjalnie do tego celu przygotowanym namiocie. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam także specjalistyczną aparaturę, wspomagającą wzrost i pielęgnację roślin, która służyła do uprawy krzaków konopi, m.in. termometr, wentylator, filtr powietrza, specjalistyczną lampę wraz z przetwornicą.

Funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego, któremu przedstawili zarzut uprawy konopi indyjskich. Za to przestępstwo może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie działał sam. Zarzut pomocnictwa przy tym procederze usłyszał także 48-letni mieszkaniec miasta.
[flowplayer src=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-39783.mp4″ width=”600″ height=”600″ ]

Źródło: KWP Olsztyn (lm/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niemowlę było zatrzaśnięte w samochodzie – pomogli dzielnicowi

Policjanci chronią i pomagają na różne sposoby. Na