Policjanci ze Świętajna odnaleźli 69-latkę, która zgubiła się w lesie

- Kategoria: Na sygnale
0

„Zgubiłam się w lesie. Pozostawiłam swój samochód na piaszczystej drodze prowadzącej z Piastuna do Jerutek. Weszłam do lasu, a teraz nie wiem w którą stronę iść, aby wrócić do auta”. Takie zgłoszenie od zaniepokojonej 69-latki otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie. Mundurowi natychmiast rozpoczęli działania mające na celu odnalezienie kobiety.

W sobotę (04.09.2021r.) około godziny 14:30 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie otrzymali telefoniczne zgłoszenie od zaniepokojonej 69-latki. Kobieta oświadczyła, że zgubiła się w lesie. Zgłaszająca poinformowała, że pozostawiła swój pojazd na trasie Piasutno – Jerutki i poszła w stronę lasu, po przejściu paru kilometrów zgubiła drogę i nie wie jak wrócić do pojazdu. Na szczęście kobieta zachowała się bardzo odpowiedzialnie i zabrała ze sobą telefon komórkowy. Dzięki czemu była w stanie powiedzieć, gdzie zaparkowała swój pojazd i gdzie mniej więcej się znajduje.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie post. Bartłomiej Kuck i post. Tomasz Orzoł natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze, zdawali sobie sprawę, że za dnia będą mieli większą szansę odnaleźć kobietę. Policjanci cały czas utrzymywali z 69-letnią mieszkanką gminy Świętajno kontakt telefoniczny. Na wskazanej trasie odnaleźli jej pojazd, następnie przy użyciu sygnałów dźwiękowych dawali znać kobiecie, w którą stronę ma iść. Dzięki temu poszukiwania zakończyły się dość szybko, a 69-latka cała i zdrowa wróciła do domu.

Mundurowi apelują! Sezon na grzybobranie rozpoczął się w pełni. Pamiętajmy, że piesze wędrówki po lesie często stają się niebezpieczną pułapką. Każdego roku służby ratunkowe otrzymują liczne zgłoszenia o zaginięciu grzybiarzy. W takich przypadkach należy pamiętać, że zaginięcie zgłaszamy w miarę możliwości jak najszybciej. Lasy to jedne z najtrudniejszych terenów do poszukiwań, szczególnie porą nocną.

Wychodzisz do lasu? Zabierz kogoś ze sobą. Powiadom rodzinę. Nie odchodź zbyt daleko, jeżeli nie znasz terenów. Weź telefon komórkowy i noś odblaski. Ten mały element może naprawdę uratować Ci życie!

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po