Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w Wawrochach rabusia osobowego Opla. Mężczyzna ukradł samochód, który stał zaparkowany na ulicy w Szczytnie. Dodatkowo był pod wpływem alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany w niedługim czasie od przyjęcia zgłoszenia.

Szczycieńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego niedługo po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. Dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie w środę (09.11.2022r.) po godzinie 08:00. Na jednej z ulic w Szczytnie doszło do kradzieży osobowego Opla. Samochód stał zaparkowany przy ulicy. Gdy właściciel zauważył brak pojazdu natychmiast powiadomił policję. Straty wycenił na kwotę 30 000 złotych.

Kryminalni ze szczycieńskiej jednostki w niedługim czasie od przyjęcia zawiadomienia zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel w Wawrochach. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec Szczytna. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 38-latek nie posiada prawa jazdy, w dodatku jechał „na podwójnym gazie”. W jego organizmie krążyło prawie 1,5 promila alkoholu.

Błyskawiczne działanie szczycieńskich kryminalnych pozwoliło zatrzymać sprawcę kradzieży samochodu. 38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Skradziony samochód został przekazany właścicielowi.

Mieszkaniec Szczytna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (as/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się