Policjanci zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci wymierzyli kolejny cios w przestępczość narkotykową. Tym razem ich skuteczna praca spowodowała, że na czarny rynek nie trafi blisko kilogram narkotyków. Policjanci w trakcie przeszukania jednego z olsztyńskich mieszkań znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz haszysz. Ich 49-letni właściciel usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 49-latka, który mógł posiadać w mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających. W ubiegły czwartek (14.04.2022) policjanci weszli do jego mieszkania. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. W jednym z pokoi na szafce zostały znalezione woreczki foliowe z zawartością białego proszku oraz zielonego suszu roślinnego. Kolejne partie narkotyków znajdowały się w lodówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz haszysz o łącznej masie blisko 1 kilograma. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

49-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek (15.04.2022) decyzją sądu wobec 49-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż