Policjanci zabezpieczyli blisko 9 kilogramów marihuany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który posiadał blisko 9 kilogramów marihuany. Zdecydowane działania policjantów udaremniły wprowadzenie narkotyków do nielegalnego obrotu.

Policjanci wydziału kryminalnego podczas codziennych czynności służbowych ustalili, że jeden z mężczyzn pozostający w ich zainteresowaniu, w poniedziałek (11.10.21r.) dokonał zbiorów na nielegalnej plantacji konopi.

Aby potwierdzić zebrane informacje, tego samego dnia w wyniku wspólnych działań kryminalnych i policjantów ruchu drogowego, zatrzymano w Kosewie podejrzanego mężczyznę poruszającego się osobowym seatem. Przy nim funkcjonariusze znaleźli plecak i worek, w  środku których znajdowały się zebrane rośliny.

Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 9 kilogramów narkotyku, a mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie badań i zebranych przez śledczych dowodów, mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co jest  przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KWP Olsztyn (dk/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się