Policjanci zabezpieczyli blisko 100 sadzonek konopi indyjskich i ponad 90 porcji marihuany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Kryminalni z Pisza w jednym z mieszkań na terenie miasta zabezpieczyli blisko 100 sadzonek marihuany. Uprawa mogła dostarczyć na rynek niemal 4000 porcji narkotyku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli osprzęt do porcjowania, woreczek strunowy z amfetaminą oraz 93 porcje handlowe marihuany. Zatrzymali w tej sprawie 33-letniego mieszkańca Pisza. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Piscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, pewien mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków oraz nielegalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze nie mylili się. W mieszkaniu 33-latka podczas przeszukania zabezpieczyli 99 sadzonek konopi indyjskich. Roślinki hodowane były w sypialni na oknie. Po ich zebraniu i wysuszeniu mogły dostarczyć na rynek blisko 4000 porcji handlowych narkotyku, co zgodnie z przepisami stanowi znaczną ilość środków odurzających.

W kosmetyczce mężczyzny kryminalni znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina. W szafce ujawnili młynek do rozdrabniania suszu oraz wagę elektroniczną. Sprawdzając dokładnie mieszkanie zajrzeli także na balkon. Tam w pojemniku po suplementach znaleźli susz roślinny w ilości ponad 46 gramów, co dało 93 porcje handlowe, co także stanowi znaczną ilość środków odurzających. Wszystkie te akcesoria oraz susz kryminalni zabezpieczyli.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podejrzany jest o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zarzucany 33-latkowi czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, zaś górna granica to 15 lat.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po