Policjanci zabezpieczyli 22 kilogramy nielegalnego tytoniu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Szczycieńscy policjanci nie dopuścili do obrotu prawie 22 kilogramów tytoniu nie posiadających polskich znaków akcyzy. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy nielegalny towar naraziłby Skarb Państwa na straty wysokości blisko 20 tysięcy złotych. 42-latek usłyszał już zarzuty.

W czwartek (02.06.2022 r.) szczycieńscy policjanci kryminalni przeszukali posesję mieszczącą się na terenie gminy Szczytno. W toku prowadzonych czynności policjanci znaleźli dwa worki z zawartością tytoniu. Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył się, że nie wie skąd worki znalazły się na terenie jego posesji. Funkcjonariusze zatrzymali 42-latka i już następnego dnia usłyszał on zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy, co jest zabronione polskim prawem. Policjanci zabezpieczyli towar w ilości około 22 kilogramów. Taka ilość naraziłaby Skarb Państwa na straty z tytułu należnego podatku akcyzowego w wysokości blisko 20 tys. zł

Źródło: KWP Olsztyn (jm/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po