Policjanci z Grupy SPEED pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala choremu dziecku

- Kategoria: Na sygnale
1

Olsztyńscy policjanci z Grupy SPEED zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że powodem popełnienia wykroczenia, było pogorszenie się stanu zdrowia dziecka, które podróżowało wraz z rodzicami. Policjanci postanowili przeprowadzić pilotaż pojazdu, zapewniając bezpieczny przejazd do szpitala.

W sobotę (03.07.2021) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wchodzący w skład Grupy SPEED sprawdzali na ul. Towarowej w Olsztynie czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Około godz. 21:30 zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość.

Za kierownicą auta siedział mocno zdenerwowany i roztrzęsiony mężczyzna. Podczas krótkiej rozmowy okazało się, że 41-latek wraz z żoną przewożą autem swoją chorą 3-letnią córkę, której stan zdrowia nagle się pogorszył i jadą z nią do szpitala.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o udzieleniu pomocy rodzicom i dziecku w bezpiecznym oraz szybkim dotarciu do szpitala. Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy jechać za radiowozem ulicami Olsztyna. Już po chwili 3-latka trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę personelu medycznego.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Szacunek….nie tylko karać ale i w razie potrzeby reagować i pomagać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po