Policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli 10 ton nielegalnego tytoniu

- Kategoria: Na sygnale
0

Pod koniec maja ponad 10 ton nielegalnego tytoniu zostało zabezpieczonych dzięki współpracy policjantów KWP w Olsztynie z olsztyńskimi funkcjonariuszami KAS. Swoim zasięgiem działania w tej sprawie objęły województwo mazowieckie i warmińsko-mazurskie, a szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 5 milionów złotych.

Wspólne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do ujawnienia ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Był on składowany na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Działania funkcjonariuszy w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

W piątek (29.05.2020) w miejscowości Niedźwiedź (pow. ostrołęcki) na gorącym uczynku, w trakcie przeładunku suszu z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych, zatrzymane zostały trzy osoby. Funkcjonariusze szybko ustalili, że nielegalny towar może być również przechowywany na terenie posesji w gminie Świętajno (powiat szczycieński). W wyniku przeprowadzonych tam przeszukań ujawnili i zabezpieczyli kolejne 200 kg suszu tytoniowego, a także maszynę służącą do jego cięcia oraz 2,5 tys. zł w gotówce.

Według wyliczeń śledczych, gdyby towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 milionów złotych.

Prokurator wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego na łączną kwotę 270 000. Podejrzanym grozi kara wysokiej grzywny oraz kara pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn(tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się