Policjanci wraz z Funkcjonariuszami Celno – Skarbowymi zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu, wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie, skontrolowali kilka lokali na terenie Pisza pod kątem ujawnienia nielegalnie funkcjonujących automatów do gier. W dwóch punktach na terenie miasta zabezpieczyli łącznie 9 maszyn do gier hazardowych.

Wspólne działania piskich policjantów oraz funkcjonariuszy Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Łącznie na terenie Pisza ujawniono 9 takich maszyn.

Na zabezpieczonych automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na ich zorganizowanie wymagana jest koncesja.

Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie, podczas przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych. Potwierdziły one, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami Ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty i przekazali je funkcjonariuszom Warmińsko- Mazurskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Olsztynie, którzy prowadzić będą teraz dalsze czynności procesowe w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym, za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus