Policjanci ujawnili i zarekwirowali 4329 paczek papierosów

- Kategoria: Na sygnale
0

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w wyniku pracy operacyjnej w ubiegłym tygodniu w pojeździe i garażu należącym do 55-letniego mieszkańca gminy Olsztyn ujawnili 4329 paczek papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy. W stosunku do właściciela nielegalnego towaru wszczęto postępowanie karne.

W ubiegłym tygodniu w wyniku pracy operacyjnej Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą doprowadzili do zatrzymania mężczyzny, który w swoim samochodzie i garażu przechowywał papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 4329 paczek papierosów a w stosunku do ich właściciela wszczęte zostało postępowanie karne. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 90000 zł.

55-latek podczas przesłuchania przyznał się do posiadania i przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz za przestępstwa karno – skarbowe odpowie przed sądem.

Źródło/ fot.: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po