Policjanci ratowali rannego bociana

- Kategoria: Na sygnale
0

W codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi zdarzeniami i sytuacjami. Pracują na miejscu zdarzeń kryminalnych, wypadków drogowych, a także pomagają ludziom oraz chronią ich dobytek, a wszystko zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”. Tak było w przypadku policjantów z Rucianego – Nidy, którzy ratowali rannego bociana leżącego na drodze.

Czasami zdarzają się jednak dość nietypowe sytuacje. Tak właśnie było w poniedziałkowy poranek (03.05.2021r.), kiedy to policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Osiniak – Piotrowo na drodze leży ranny bocian, który nie może się podnieść. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić tą informację. Rzeczywiście, we wskazanej miejscowości, na środku drogi leżał bocian, który nie mógł wstać. Najprawdopodobniej miał uszkodzone nogi. Istniało realne zagrożenie, że ranny ptak zostanie potrącony przez samochód lub zagryziony przez jakieś zwierzę.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Wyciągnęli z radiowozu plandekę. Jeden z funkcjonariuszy okrył nią bociana i bezpiecznie przeniósł go na prywatną posesję tak, aby nic mu się nie stało. W międzyczasie policjanci powiadomili pracownika Ośrodka Rehabilitacji Bocianów znajdującego się w Mazurskim Parku Krajobrazowym o rannym bocianie. Ptak trafił do specjalistycznego ośrodka w Krutyni.

Nagranie przedstawia policjanta, który okrywa plandeką rannego bociana i przenosi w bezpieczne miejsce.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w