Policjanci pracowali na miejscu trzech wypadków. Sprawcy ukarani wysokimi mandatami

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych na DK 53. W obu przypadkach ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kilka godzin później w Olsztynie kierujący osobowym fordem potrącił 37-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Sprawca kolizji zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

W poniedziałek (03.01.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 53. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na łuku drogi w prawo, stracił panowanie nad autem. Następnie kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym oplem, który dachował w przydrożnym rowie. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Obrażenia jednej z nich były na tyle poważne, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Tego samego dnia (03.01.2022) policjanci pracowali na miejscu kolejnego wypadku na DK 53, tym razem na ul. Pstrowskiego. W tym przypadku również prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 35-letni kierujący osobową kią na łuku drogi zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Volkswagen Golf. Dwie osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków.

Kilka godzin później (03.01.2022) policjanci pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Bartąskiej i Złotej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 55-letni kierujący osobowym fordem potrącił 37-łatkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że oboje byli trzeźwi. Ostatecznie 55-latek zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia drogowe. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna