Policjanci pomogli mężczyźnie z rzadką chorobą

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pierwszy dzień pracy nie zawsze zaczyna się tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Przekonał się o tym nowo przyjęty pracownik ochrony jednej z olsztyńskich galerii, który w trakcie pracy dostał ataku drgawek. Na szczęście w pobliżu znajdował się trzyosobowy patrol policjantów z OPP w Olsztynie.

W sobotę (07.08.2021 r.), policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zgodnie z poleconymi im zadaniami pilnowali porządku w jednej z galerii handlowych znajdujących się w mieście. W pewnym momencie zauważyli, że w strefie jadalnej na ziemi leży mężczyzna u którego występowały objawy padaczki. Policjanci natychmiast, w zakresie posiadanych przez siebie umiejętności, udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, a następnie zabezpieczyli poszkodowanego do czasu przybycia karetki pogotowia. Ponadto policjanci ustalili, że 28-latek jest pracownikiem firmy ochroniarskiej, a to był jego pierwszy dzień w pracy.

Jak później się okazało, mężczyzna ten cierpi na rzadką chorobę i wymagał przetransportowania do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Dzięki aktywnie pełnionej służbie i błyskawicznej reakcji policjantów, poszkodowany dostał taką szansę. Warto podkreślić, że w skład będącego na miejscu patrolu wchodziła młoda policjantka KMP w Olsztynie, odbywająca służby adaptacyjne i była to jedna z  jej pierwszych interwencji.

Policjanci przypominają:

Gdy widzimy osobę która może potrzebować pomocy – reagujmy! Czasami wystarczy jeden telefon lub prosty gest, aby pomóc ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KMP Olsztyn (pk)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu