Policjanci drogówki sprawdzą jak wygląda „Miasto Nocą”

Policjanci drogówki sprawdzą jak wygląda „Miasto Nocą”

- Kategoria: Na sygnale
0

Miastu nocą ze szczególną uwagą przyjrzą się olsztyńscy policjanci. Zaczyna się ostatni weekend karnawału, wielu olsztynian będzie się bawić. Czy będą wśród nich osoby, które zdecydują się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu? To właśnie sprawdzą policjanci drogówki podczas weekendowych działań.

Weekendy to szczególny czas na mapie tygodnia. Wolne od pracy dni często łączą się z różnego rodzaju spotkaniami towarzyskimi. „Ostatki” to dla wielu czas imprez. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym będą czuwali policjanci, którzy sprawdzą, czy wśród kierujących znajdują się osoby pod wpływem alkoholu. „Miasto nocą” to szczególne, innowacyjne i dynamiczne działania, których głównym celem będzie wyeliminowanie nietrzeźwych uczestników z ruchu w naszym mieście.

Kilkudziesięciu policjantów drogówki, OPP i wywiadowcy będą kontrolować stan trzeźwości kierowców w nieco innej formule niż dotychczas. Forma prowadzenia działań pozwoli na sprawdzenie, czy istnieje „ciemna liczba” kierowców, którym do tej pory być może udało się uniknąć kontroli.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

1 sierpnia zostaną włączone syreny alarmowe

Celem upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w