Na sygnale

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży kół samochodowych

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 25-letniego Remigiusza P. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas kradzieży kół samochodowych. Sprawca przyznał się także do 3 podobnych przestępstw.

Policjanci ustalili także, że mieszkaniec Olsztyna wraz z dwoma innymi sprawcami kradł ze sklepów spożywczych markowy alkoholu i wyroby tytoniowe. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 21 na 22 grudnia br. olsztyńscy policjanci zatrzymali podczas popełniania przestępstwa sprawcę kradzieży kół samochodowych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

W czasie przesłuchania 25-letni Remigiusz P. przyznał się do trzech innych kradzieży kół, których dokonał w grudniu na terenie Olsztyna. Właściciele skradzionego mienia oszacowali straty na kwotę 3 000 zł.

Ponadto, policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa, których dopuścił się wraz z dwoma mężczyznami. Sprawcy we wrześniu i październiku włamali się do 6 sklepów spożywczych, skąd kradli markowy alkohol i papierosy. Sposób działania mężczyzn był za każdym razem podobny: zamaskowani sprawcy w kominiarkach, wybijając szybę wystawową dostawali się do wnętrza sklepu. Mężczyźni ukradli ze sklepów asortyment o łącznej wartości 50 000 zł.

W niedzielę 22 grudnia kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o rabunek sklepowy tj. 30-letniego Tomasza S. Wczoraj sprawca złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna był już w przeszłości karany za kradzieże i włamania. Podejrzany ponad 11 lat spędził w jednostkach penitencjarnych. Policjanci są na tropie trzeciego sprawcy, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*