Policja zatrzymała 16-latka, który jeździł bez prawa jazdy

- Kategoria: Na sygnale
0

Sąd Rodzinny i Nieletnich zadecyduje o losie 16-latka, który prowadził samochód osobowy ulicami Olsztyna nie mając do tego uprawnień. Młody kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował oszukać interweniujących policjantów, podając im fałszywe dane co do swojej osoby.

Wczoraj ok. godziny 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej fiata ducato. Przyczyną kontroli było wykroczenie popełnione przez kierującego na jednej z ulic Olsztyna.  Kierowca złamał przepis drogowy „zakaz wjazdu”.

Podczas interwencji, kierujący nie miał przy sobie ani dokumentu pojazdu, ani dokumentu uprawniającego go do jazdy samochodem. Jak się okazało, nie mógł ich mieć, gdyż był niepełnoletni. 16-letni mieszkaniec gm. Bartoszyce chcąc uniknąć odpowiedzialności wprowadzał w błąd interweniujących funkcjonariuszy podając im fałszywe dane co do swojej osoby.

Po wykonaniu niezbędnych czynności młodego sprawcę przekazano pod opiekę osobie dorosłej. Z uwagi na wiek będzie odpowiadał na podstawie przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. O dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd rodzinny i Nieletnich w Olsztynie.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego