Pokłócił się z żoną i ją podpalił. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 50-latkowi z gm. Kisielice, który podczas awantury domowej oblał swoją żonę łatwopalną cieczą i podpali. Kobieta z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a mężczyzna do policyjnej celi. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o dramatycznym przebiegu awantury domowej, w wyniku której doszło do podpalenia kobiety.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 50–latka. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna pokłócił się ze swoją żoną i kiedy zabrakło mu argumentów słownych, oblał ją substancją łatwopalną i podpalił. Kobieta uciekając z domu zdarła z siebie palące się jeszcze ubrania i pobiegła do sąsiadów, którzy o wszystkim poinformowali służby ratunkowe.

Poszkodowana została zabrana do szpitala, a jej 50–letni mąż do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Kisielice został osadzony w policyjnej celi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora przesłuchują świadków, wykonują oględziny, a także zabezpieczają dokumentacje fotograficzną z miejsca zdarzenia. Kodeks karny za samo spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się