SportSporty walki

Podwójny sukces zawodników karate

Dwie grupy zawodników Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate rywalizowały w sobotę 20 października w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów młodszych w Tarnowskich Górach oraz w VIII Mistrzostwach Niemiec w Karate Kyokushin „German Open”. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski to Monika Czupryńska oraz Krystian Słota, którzy do strefy medalowej stoczyli po cztery walki. Złote medale wywalczyli w Dortmundzie Maksymilian Penger oraz Patrycja Block, którzy do finału stoczyli po trzy walki.

Mistrzostwa Polski Juniorów Mł.

20 października odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open w Tarnowskich Góra. Olsztyńscy zawodnicy karate kyokushin po ciężkich i zaciekłych walkach wracają do domu z dwoma brązowym medalami. Monika Czupryńska (Jun. Mł. kat -50kg) trzy pierwsze walki wygrała znaczącą przewagą dzięki celnej technice mawashigeri jodan (kopnięcie na głowę). W czwartej walce mimo wielkiej determinacji Monika uległa zawodnicze z Leszna i plasując się na trzecim miejscu.

Taka samą ilość walk przeszedł Krystian Słota (Jun. Mł. kat +65kg ). Po dwóch wygranych walkach przez znaczącą przewagę w trzecią wygrał przez ippon (nokaut) by wejść do finału musiał zmierzyć się z zawodnikiem z Limanowskiego klubu. Mimo wspaniałych wcześniejszych walk nie zdołał pokonać tego zawodnika i również wraca z brązem. Determinacji nie można odmówić pozostałym zawodniczkom: Marcie Krawczyk (kat -50kg) dla której był to pierwszy start na tak poważnych zawodach oraz Martynie Seroce. Martyna startująca w kata (układy) była o włos od wejscia do finału, uplasowała się na 9. miejscu – „mimo niedosytu Martyny to bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że w tej kategorii startowało 40 dobrze przygotowanych zawodniczek. Same zawody były na bardzo wysokim poziomie” mówi Aleksandra Wieczorek która również startowała w kata w kat seniorów. Zawody zgromadziły w Tarnowskich Górach najlepszych 260 zawodników z całej Polski.

VIII Mistrzostwa Niemiec w Karate Kyokushin

W sobotę 20 października odbyły się w Dortmundzie 8 Mistrzostwa Niemiec w Karate Kyokushin „GERMAN OPEN”. W mistrzostwach startowało ponad 150 zawodników z dziesięciu krajów: Francji, Holandii, Niemiec Belgii, Węgier, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii Szwajcarii oraz Polski. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało dwoje zawodników, Patrycja Block i Maksymilian Penger, którzy wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca. Patrycja oraz Maks do finału musieli stoczyć w swoich kategoriach po trzy walki. Patrycja pierwszą walkę z Węgierką wygrała przez IPPON czyli pełny punkt, drugą walkę z Holenderką również zdecydowanie wygrała przez IPPON, trzecią walkę stoczyła w regulaminowym czasie z Polką przez Wazari. Maksymilian swoje dwie pierwsze walki z Węgrami w rewelacyjny sposób zakończył przed czasem technikami ręcznymi oraz kopnięciem okrężnym. W trzeciej walce Maks również pokazał klasę wygrywając przez Wazari.

Przed zawodnikami kolejny start już za tydzień w Ostródzie na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO MAZURY CUP. Maksa czekają jeszcze Mistrzostwa Polski 10 listopada w Ełku oraz udział w Mistrzostwach Europy w Mołdawii.