Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna

Popełnianie przestępstw drogowych skutkuje spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. W przypadku wykroczeń kierujący może zostać ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. W weekend (4-6.11.2022r.) policjanci z Olsztyna i powiatu mieli ręce pełne roboty.

W piątek (04.11.2022r.) w nocy w trakcie kontroli na ul. Leonharda w Olsztynie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Olsztynie zatrzymali do kontroli volkswagena poruszającego się z prędkością 75 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Kierujący wsiadł za kółko, mimo orzeczonego zakazu sądowego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie prędkości 44-latka ukarano mandatem karnym.

W piątek (04.11.2022r.) na terenie miasta Olsztynek policjanci ok. godziny 6.00 w miejscowości Stawiguda w centrum dystrybucyjnym sklepu na jednej z ulic (na bramie wjazdowej) otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego przez pracowników ochrony. 53-latek poruszał się mercedesem i próbował podjechać pod tzw. rampę. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że ma 1,9 promila w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 20.00 na ul. Dąbrowskiego policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało 20-letni kierujący miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy Olsztyn. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego.

W sobotę (05.11.2022r.) w Biskupcu w powiecie olsztyńskim na ul. Śmiałej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-letnią kobietę. Kierowała pojazdem Dacia w stanie nietrzeźwości 1,6 promila w organizmie. Ponadto kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania.  Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Również w sobotę o godzinie 10:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Bałtyckiej zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem volkswagen transporter. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący prowadził pojazd również w stanie nietrzeźwości.

Z kolei o godzinie 15.10 w Olsztynie na ul. Bublewicza policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem w stanie nietrzeźwości. 47- letni kierowca miał 0,66 promila w organizmie.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*