Podrzucał gruz do pojemnika na odpady komunalne. Został ukarany mandatem

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. SM w Olsztynie

Do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące podrzucania gruzu przy ul. Janowicza. Według osoby zgłaszającej z jednego z lokali, w którym prowadzony jest remont pracownicy mieli wyciągnąć z wiaty śmietnikowej pojemnik na odpady komunalne i wsypywać do niego gruz.

Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie i przeprowadzili czynności wyjaśniające, w trakcie których ustalili sprawcę wyrzucenia odpadów budowlanych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązany do zamówienia kontenera na gruz i opróżnienia pojemnika na odpady komunalne.

Strażnicy miejscy przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami odpady pochodzące z remontów, bezpośrednio po ich wytworzeniu należy składać do kontenera dostarczonego przez podmiot posiadający stosowne zezwolenia i przez niego odbierane na podstawie indywidualnych umów. Odpady budowlane można przekazywać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Lubelskiej.

Źródło: SM w Olsztynie

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się