Podpisano umowę na budowę nowej noclegowni

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztyna

Powstanie nowego obiektu, w którym znajdą schronienie bezdomni staje się faktem. Właśnie została podpisana umowa na realizację zadania.

Jest zdegradowany i nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Obecny budynek przy ul. Towarowej 18 służący za schronienie dla bezdomnych niedługo zniknie z powierzchni ziemi, a na jego miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt.

– W obecnej noclegowni sypie się dach, pękają ściany, a odkąd powstała obwodnica cała konstrukcja drga, gdy w pobliżu przejeżdżają ciężkie pojazdy – dyrektor noclegowni i schroniska dla bezdomnych w Olsztynie, Robert Kuchta. – Konstrukcja jest tak specyficzna, że latem jest gorąco, a zimą zimno. Przez nieszczelne okna wciąż wieje. Robimy co możemy, remontujemy, ale obiekt nie spełnia już norm dla noclegowni, również tych  przeciwpożarowych.

Nowa noclegownia – podobnie, jak obecna – będzie jednokondygnacyjna. Będzie mieć cztery pokoje 18-osobowe, dwa 10-osobowe oraz pięcioosobowy, który będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z obiektu będzie mogło skorzystać 97 osób.

– Teren budowy przekażemy wykonawcy w drugiej połowie kwietnia – informuje dyrektor wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. – Czas realizacji tego zadania to 18 miesięcy od momentu przejęcia placu.

Inwestycja ma wartość 4,9 mln złotych.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się