Pod pozorem sprawdzenia wodomierzy okradły starszą kobietę

- Kategoria: Na sygnale
0

76-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego straciła oszczędności, bo pozwoliła wejść do mieszkania oszustkom podającym się za pracownice wodociągów. Kobiety chciały spisać stan licznika wodomierzy i sprawdzić stan rur w mieszkaniu. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają przed oszustami. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do swoich domów obcych ludzi!

Wczoraj (21.03.2019) po południu, dwie kobiety zaczepiły na klatce schodowej bloku mieszkalnego starszą kobietę, która wracała z zakupów. Nieznajome zaproponowały pomoc przy wniesieniu toreb i poinformowały, że chciały spisać stan licznika wodomierzy oraz sprawdzić, w jakim stanie są rury w mieszkaniu 76-latki. Starsza pani zgodziła się i weszła razem z nieznajomymi kobietami do mieszkania. Jedna z kobiet zadawała pytania właścicielce mieszkania i zapisywała coś na kartce. W tym czasie druga z kobiet wykorzystując nieuwagę mieszkanki miasta najprawdopodobniej zabrała z szaf pieniądze. Po kilkunastu minutach obie panie, podające się za pracownice wodociągów opuściły mieszkanie pokrzywdzonej. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęło ponad 20.000 zł.

Kobieta natychmiast powiadomiła o zdarzeniu rodzinę, która poinformowała o całym zajściu policję.

Policjanci zwracają się z apelem szczególnie do osób starszych, samotnie mieszkających o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, odwiedzającymi nasze domy.

Przestępcy podszywając się pod pracowników różnych firm czy pod pozorem okazyjnej sprzedaży towaru, wykorzystując sytuację chwilowej nieuwagi, po podstępnym wejściu do mieszkania okradają domowników nawet z oszczędności całego życia.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, co do intencji odwiedzających nas osób powinniśmy o tym fakcie powiadomić policję.

Uważajmy na siebie i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy nikogo obcego do naszych mieszkań. Oszuści potrafią się podszywać zarówno pod pracowników ZUS, jak policjantów, prokuratorów, pracowników MOPS czy funkcjonariuszy CBŚP. Równie często stosują też metodę „na wnuczka”.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po