Pobili kolegę. Teraz odpowiedzą przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

3 lata pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Dobrego Miasta, którzy pobili 26-latka. Kompletnie pijani napastnicy kilkadziesiąt minut później sami zgłosili się na policję. 21, i 19-latek przyznali się po popełnienia przestępstwa.  Teraz odpowiedzą przed sądem.

W miniony piątek do mieszkańca gm. Dobre Miasto przyszli koledzy. 19 i 21-latek poprosili znajomego o wyjście przed dom. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do kłótni. Chwilę później Piotr B. i Maciej P. bili już 26-latka. Jeden z napastników go trzymał a drugi kopał i uderzał pięściami po głowie i reszcie ciała. Zostawiając pobitego kolegę mężczyźni opuścili posesję kolegi. 26-latek w wyniku pobicia doznał złamania nosa i obrażeń twarzy

O zaistniałym fakcie dobromiejskich funkcjonariuszy powiadomiła matka 26-latka. Chwilę później policjanci byli w mieszkaniach wskazanych mężczyzn. Tam ich nie zastali. Kilkadziesiąt minut później do komisariatu w Dobrym Mieście osobiście zgłosili się kompletnie pijani sprawcy pobicia. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ,że Piotr B. ma prawie promil a Maciej P. ponad 1,5 promila. Mężczyźni próbowali wyjaśnić policjantom zajście z kolegą. Tłumaczyli, że nie pamiętają co dokładnie się stało, ale na pewno nie mają nic wspólnie z jego pobiciem. 19 i 21-latek zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty do, których się przyznali.

Kodeks karny za powyższe przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 3.

 

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż