PKP Intercity będzie częstowało podróżnych jabłkami

- Kategoria: Ciekawostki
0

Na pasażerów pociągów Express InterCity czeka smaczna i zdrowa niespodzianka. PKP Intercity rozda podróżnym ponad 280 tys. jabłek. Akcja ruszy 9 września br.

PKP Intercity i WARS kontynuują działania mające na celu promowanie polskich produktów spożywczych. Tym razem przewoźnik poczęstuje pasażerów jabłkami z rodzimych sadów – w pociągach Express InterCity rozda 280 000 owoców, co stanowi około 40 ton. Każde jabłko zostanie oklejone specjalnym znaczkiem.

W ramach akcji przewoźnik chce promować zdrowe przekąski, doskonale sprawdzające się, np. w podróży.

Jabłka to wciąż niedocenione owoce. Korzystnie wpływają na proces trawienia i są niskokaloryczne – 100 g jabłek to tylko 40 kcal. Ponadto ze względu na dużą zawartość błonnika hamują apetyt,  a spożycie 1-2 owoców dziennie zmniejsza o kilka procent ryzyko zawału serca oraz pozytywnie wpływa na podwyższenie dobrego cholesterolu oraz redukcję złego – podkreśla dietetyk, Anna Jelonek. – Jabłka zawierają wiele witamin m.in. A, C, E i witaminy z gr. B oraz składniki mineralne.

Akcja promująca polskie owoce rozpocznie się 9 września i potrwa do wyczerpania zapasów. Jabłka będą rozdawać stewardzi WARS.

Cieszymy się, że nasi klienci będą mogli spróbować tych smacznych i zdrowych owoców. Mamy nadzieję, że akcja wspierająca polskich sadowników spotka się z ciepłym przyjęciem wśród pasażerów – mówi Paweł Dudek, prezes zarządu WARS S.A. Zależy nam na tym, aby akcja dotarła do szerokiej grupy odbiorców – dodaje.

PKP Intercity i WARS od ponad roku promują polskie produkty spożywcze. W ubiegłym roku przewoźnik włączył się do kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”. W ramach akcji w pociągach PKP Intercity Berlin-Warszawa-Express obsługa WARS częstowała wszystkich podróżnych koreczkami z półgęska. Tego typu działania są bardzo pozytywnie odbierane przez pasażerów, stąd pomysł na ich systematyczne powtarzanie.

Źródło: PKP S.A.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się