Wiadomości

Piloci będą się szkolić na Warmii i Mazurach

Raynair i Bartolini Air rozpoczynają właśnie współpracę, której celem ma być wyszkolenie kilkuset nowych pilotów. Większość zajęć praktycznych przyszłych adeptów awiacji będzie odbywać się w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.

W środę 17 lipca w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele przewoźników obydwu portów lotniczych, a także marszałek Gustaw Marek Brzezin i Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego.

– Nasze lotnisko jest najmłodsze w Polsce, to dopiero trzeci rok działania – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Filozofia biznesowa Ryanair doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Nasze lotnisko jest też doskonale przygotowane nie tylko do obsługi pasażerów, ale także do szkoleń. Dodatkowo przyjedzie do nas kilkaset osób, serdecznie ich przywitamy, może zechcą u nas pozostać. Jako samorząd województwa możemy zapewnić, że rozpoczęliśmy już prace nad specjalnym programem stworzenia modelu dofinansowania na pokrycie kosztów szkolenia, tak, żeby pośród międzynarodowego grona uczniów szkoły kadetów Ryanair znaleźli się również młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur

 

– Nasza szkoła powstała w regionie łódzkim i tu pozostanie, jednak chcemy się nadal rozwijać we współpracy z najlepszymi partnerami – mówi Bartłomiej Walas, założyciel i prezes Bartolini Air. – Stąd właśnie wybór Ryanair i województwa warmińsko-mazurskiego i Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Specjalnie dla tego projektu dostosowywany jest obecnie jeden z budynków, w którym znajdą się sale dla uczniów ze specjalistycznym wyposażeniem, symulator lotów oraz zaplecze sanitarno-kuchenne. Dodatkowo na lotnisku zostanie zbudowany hangar dla samolotów szkoleniowych.

Szacunki Boeinga wskazują, że do 2035 linie lotnicze zrekrutują ponad 600 tys. nowych pilotów. Partnerstwo biznesowe Bartolini Air i Ryanair jest odpowiedzią na te potrzeby.

RyanairMentoredProgramme to projekt międzynarodowy. Uczniami będą z pewnością ludzie z całego świata, którzy na co dzień będą mieszkać w okolicy lotniska. To również szansa dla młodych mieszkańców  naszego regionu w zdobyciu dobrze płatnej i wysoko cenionej pracy.

– Program zapewni liniom lotniczym stały dopływ utalentowanych i profesjonalnych pilotów z całej Europy i dzięki temu zaspokoi potrzeby naszej rozwijającej się sieci – mówi Senan O’Shea, szef szkolenia personelu pokładowego w Ryanair. – Będziemy zatrudniać ok. 1000 pilotów rocznie w ciągu najbliższych 5 lat i mogą oni liczyć na niezrównane możliwości latania w liniach lotniczych numer jeden na świecie. Starannie wybraliśmy Bartolini Air jako naszego partnera szkoleniowego, biorąc pod uwagę ich wysokie standardy w zakresie szkolenia wstępnego i szkolenia MCC. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać naszą wiedzę operacyjną Bartolini Air, szczególnie w zakresie zapewnienia wyjątkowego standardu MCC dla pilotów linii lotniczych. To połączenie będzie najlepszym możliwym przygotowaniem do kariery przewoźnika lotniczego w Ryanair.

18-miesięczny program szkoleniowy będzie dawał uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota na jasnych zasadach. Po ukończonym szkoleniu będą mogli usiąść za sterami samolotu typu Boeing 737. Kadeci uczestniczący w programie zostaną przeszkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie z procedurami Ryanair. W ciągu najbliższych 3 lat zostanie wyszkolonych 320 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.

Ryanair oferuje ciekawe możliwości rozwoju dla nowych pilotów, dzięki:

  • 86 bazom lotniczym w 38 regionach,
  • wysokim standardom szkoleniowym,
  • atrakcyjnemu trybowi pracy, w którym po każdych 5 przepracowanych dniach przysługują 4 dni wolnego,
  • wynagrodzeniu do 200 000 euro rocznie na stanowisku kapitana,
  • możliwości awansu,
  • jasnej ścieżce rozwoju,
  • najnowocześniejszej flocie w Europie, w której skład będzie wchodzić zaawansowany technologicznie samolot Boeing 737 „Gamechanger”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*