Piknik Rowerowy Love Rower

Wielkimi krokami zbliża się VIII Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, które odbędzie się w dniach 19 – 20 wrześniu br. w Lidzbarku Warmińskim. Tradycyjnie wstępem do forum będzie wydarzenie plenerowe, ukierunkowane na edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, połączone z promocją całego regionu i poszczególnych miast województwa warmińsko-mazurskiego.

Wydarzenie to zorganizowane w zeszłym roku pod hasłem Love Rower spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i opiniami. Przyjęta formuła sprawdziła się świetnie i jako organizatorzy – ZDW Olsztyn i Polski Kongres Drogowy – chcemy powtórzyć ją w roku bieżącym.

18 września 2022 r. chcemy zamienić obszar olsztyńskiego Parku Centralnego w swego rodzaju miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, porozmieszczać stanowiska symbolizujące miasta powiatowe, zachowując układ geograficzny. Na każdym stoisku (mieście) zostaną przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci (plastyczne, sportowe, związane ze zdobyciem umiejętności czy atrakcjami danego miasta czy powiatu).

Zadaniem dzieci będzie przejazd rowerem po całym województwie (parku) i odwiedzenie każdego miasta oraz zaliczenie wszystkich zadań, co będzie honorowane upominkiem. Zostaną również wylosowane 2 Love Rowery wśród wszystkich uczestników zabawy. Całości będą towarzyszyły występy artystyczne, muzyka, kolory i odblaski.

Piknik będzie też okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego ROWER PRZYSZŁOŚCI. Jeszcze do 6 września można zgłaszać prace plastyczne. Więcej informacji pod linkiem: https://www.zdw.olsztyn.pl/strona-glowna/aktualnosci.html

Zabawa będzie doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom Olsztyna walorów miast naszego województwa, okolic, regionalnych atrakcji lub produktów oraz przypomnienia o konieczności dbania o bezpieczeństwo.

Poniżej link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/653500636290141?ref=newsfeed

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po