Pijany przewrócił się na hulajnodze

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Promile krążące w organizmie człowieka negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem po alkoholu niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

O wielkim szczęściu może mówić 22-letni mieszkaniec Olsztyna, który w sobotę w nocy, jadąc chodnikiem wzdłuż ul. Sikorskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima, stracił panowanie nad kierownicą i się przewrócił. Upadek był na tyle bolesny, że przez dłuższą chwilę mężczyzna miał problemy ze wstaniem. Pomocy, 22-latkowi udzielili świadkowie zdarzenia. Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i karetkę pogotowia. Okazało się, że do niebezpiecznej sytuacji mógł przyczynić się jeszcze jeden czynnik – alkohol. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie młodego człowieka.

Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi siniakami i otarciami. Na szczęście, choć mogło skończyć się tragicznie, nic poważnego mu się nie stało. Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 22-latka. – może mu grozić kara aresztu lub kara grzywny nie niższej niż 2,5 tys. zł. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po