Pijany i na sądowym zakazie kierował autem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. W organizmie 52-latka krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta, mimo sądowe zakazu. Mężczyzna wkrótce będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (08.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki w m. Ługwałd zauważyli osobowego volkswagena, za którego kierownicą siedział mężczyzna, którego podejrzewali, że wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Policjanci postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Zaraz po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli od niego silny zapach alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 52-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2028 roku.

52-latek wkrótce odpowie przed sądem za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz na sądowym zakazie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się