Pijany 62-latek dachował w przydrożnym rowie

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Przed sądem odpowie 62-letni kierowca, który autem wjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd na dach. Jak się okazało mieszkaniec lidzbarskiej gminy był pijany.

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj (28.11.2018) po godz. 11:00 na drodze krajowej nr 51 Lidzbark Warmiński – Bartoszyce, w miejscowości Samolubie. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 62-letni kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie.

Mężczyzna jechał sam. Z ogólnymi obrażeniami ciała, urazem ręki i głowy kierujący został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

62-latek stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się