Pijane nastolatki chciały spełnić swoje marzenie… Interweniowali policjanci

- Kategoria: Na sygnale
0

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będą musiały wytłumaczyć się dwie 17-latki z gminy Orneta. Dziewczyny postanowiły spełnić swoje marzenie, by… wykąpać się o świcie nago w jeziorze. Niestety by spełnić to marzenie, zdecydowały się na nieodpowiedzialny krok. Obie nastolatki wchodząc do wody były pijane. Ich kąpiel zakończyła się interwencją policjantów.

W minioną sobotę (22.06.2019) chwilę przed godz. 4:00 nad ranem oficer dyżurny lidzbarskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że przy jeziorze Mieczowym w Ornecie zakłócany jest porządek i jest głośno. Na miejsce pojechał policyjny patrol, który zauważył w wodzie dwie kąpiące się osoby. Dziewczyny bawiły się głośno krzycząc i nie zwracając uwagi na to, że o tak wczesnej porze mogą zakłócać spokój innym osobom. Gdy wyszły z wody okazało się, że obie 17-latki są pijane.

Interweniujących wobec nich policjantów poinformowały, że „chciały tylko spełnić swoje marzenie kąpieli w jeziorze, nago o poranku”. Policjanci przekazali młode kobiety pod opiekę rodzicom i będą wyjaśniać w jaki sposób młode kobiety weszły w posiadanie alkoholu. Nastolatki ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W ubiegłym roku (2018) doszło do 49 utonięć, z czego w okresie wakacji (lipiec – sierpień 2018) w województwie warmińsko – mazurskim utonęło 21 osób. To o 3 osoby więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Nie dopuśćmy do tego, by w tym roku ta liczba ponownie wzrosła. Przestrzegajmy zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i korzystajmy z jej uroków pozostając bezwzględnie trzeźwym. Alkohol wypity przed wejściem do wody lub w trakcie korzystania z urządzeń wodnych, jest jednym z głównych czynników, z powodu których dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń na wodzie.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana w organizacji ruchu: w niedzielę otwarcie ul. Wyszyńskiego

Trwa rozbudowa olsztyńskiej sieci tramwajowej. Kierujący już w