Pierwszy tramwaj wyjechał na tory, ale napotkał na przeszkody

- Kategoria: Ciekawostki, Wiadomości
0

W czwartek (19 listopada) późnym wieczorem na olsztyńskie tory wyjechał pierwszy tramwaj. Testowy przejazd miał na celu sprawdzenie wybudowanych tras tramwajowych.

Pierwszy testowy przejazd Solarisa Tramino rozpoczął się około godz. 21. Tramwaj wyjechał z zajezdni przy. ul. Towarowej i kierował się w stronę dworca. Początkowo testowy przejazd przebiegał bez żadnych problemów – w okolicach restauracji McDonalds pojawił się drobny problem z siecią trakcyjną, ale po chwili przejazd był dalej kontynuowany.

Później jednak tramwaj napotkał na swojej trasie kolejne przeszkody. Jazdę w okolicach pl. Konstytucji 3 Maja utrudniały krawężniki, które znajdowały się za blisko pojazdu. Dalszy przejazd musiał zostać przerwany. Tramwaj powoli zjechał na drugi tor i wrócił do zajezdni. W następnych dniach tramwaj ponownie ma wyjechać na tory i dalej przechodzić testy.

Galeria zdjęć

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się