Piłka nożnaSport

Pewne zwycięstwo Stomilu Olsztyn z Sokołem Ostróda

Pierwszy sparing Stomilu Olsztyn zakończył się zwycięstwem 5:2 (3:1). Przeciwnikiem olsztyńskiego klubu był trzecioligowy Sokół Ostróda.

Pierwszą bramkę w 15 minucie spotkania, po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego z rzutu rożnego w pole karne zdobył Adrian Korzeniewski. Dwie minuty później był karny dla Sokoła, lecz Maciej Szostek nie zdołał pokonać Dawida Mieczkowskiego. Po 23 minutach spotkania za sprawą Patryka Gondka, który dwukrotnie (w 20 i 23 minucie) pokonał ostródzkiego bramkarza było już 3:0 dla Stomilu. W 28 minucie padła pierwsza bramka dla Sokoła. Napastnik ostródzian, Piotr Piceluk wpadł w pole karne i pewnym strzałem w dalszy róg pokonał Mieczkowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1.

Po przerwie w 58 minucie meczu, znów o sobie przypomniał zawodnik Sokoła Piotr Piceluk, który zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. W 70 minucie na 4:2, wynik podwyższył Tomasz Bzdęga. Kolejna bramka dla Stomilu i tym samym, ustalająca wynik meczu na 5:2 padła w 90 minucie. Zdobywcą gola był Paweł Łukasik.

Sobotni sparing podopiecznych Adama Łopatko był pierwszym sprawdzianem przygotowawczym zawodników do rundy wiosennej. Spotkanie zostało rozegrane na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 na Dajtkach.

Składy:

Stomil Olsztyn: 29. Dawid Mieczkowski (60, 25. Michał Przyborowski) – 55. Adrian Korzeniewski (60, 18. Janusz Bucholc), 4. Dawid Kucharski (46, 87. Arkadiusz Czarnecki), 23. Arkadiusz Koprucki (67, 4. Dawid Kucharski), 27. Marcin Warcholak (67, 22. Michał Miller) – 10. Patryk Gondek (67, 16. Piotr Głowacki), 14. Piotr Łysiak (46, 7. Paweł Głowacki), 3. Michał Trzeciakiewicz (46, 21. Łukasz Jegliński), 15. Łukasz Kuśnierz (60, 9. Tomasz Bzdęga), 16. Piotr Głowacki (46, 5. Yasuhiro Katō) – 22. Michał Miller (46, 77. Paweł Łukasik).

Sokół Ostróda: 1. Piotr Sikora – 3. Dawid Kowalski, 4. Paweł Sędrowski, 13. Łukasz Gwiazda, 2. Paweł Śnieżawski – 16. Paweł Podhorodecki, 20. Paweł Tomkiewicz, 7. Maciej Szostek, 11. Tomasz Kolibowski – 6. Piotr Piceluk, 19. Wojciech Figurski. Grali także: 8. Maciej Kozioł, 5. Kamil Smyt, 10. Przemysław Płoszczuk, 14. Andrzej Burchart.