Patrycja Block i Maks Penger wicemistrzami Pucharu Europy Karate Kyokushin w Mińsku

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

fot. OKKK

W dniach 7 – 8 grudnia 2019 r, w Mińsku na Białorusi odbyły się XVIII Mistrzostwa Europy Open Seniorów i Puchar Europy Juniorów, Młodzików i Kadetów. Udział wzięło ponad 600 zawodników z 19 Państw Europy. Polskę oraz Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników.

Aleksandra Wieczorek, Wiktoria Witkowicz, Patrycja Block, Aisha Ndiaye oraz Maksymilian Penger.

Zawodnicy OKKK zmierzyli się z najlepszymi karateka z Europy w stolicy Białorusi. Pośród najlepszych z najlepszych znalazł się Maks Penger (junior +75kg), który wywalczył srebrny medal w kategorii Kumite. Walkę półfinałową wygrał jednogłośnym wynikiem 4-0. W finale zmierzył się z aktualnym mistrzem świata swojej kategorii. Mimo dużej różnicy wagi na korzyść Rosjanina (prawie 40kg!) Maks nie ustępował mu. Jednak koniec walki był z minimalną przewagą przeciwnika i werdyktem 1-3 przegrał.

Patrycja Block (młodziczka +45kg) stoczyła 3 walki z czego dwie pierwsze z Białorusinką i Rosjanką wygrała przez wazari. Walkę finałową stoczyła z zawodniczką gospodarzy i po wyrównanej walce sędziowie wskazali 2-2 a sędzia główny wskazał na Białorusinkę.

Pozostali zawodnicy mimo tego, że nie stanęli na podium poradzili sobie bardzo dobrze. W kata Wiktoria Witkowicz i Aisha Ndiaye przeszły do finałowej 4.

Wyjazd na Puchar Europy był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Olsztyn „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed upałem. Temperatura przekroczy 30 stopni

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało dla województwa warmińsko-mazurskiego