Otworzył siłownię wbrew obowiązującym zakazom. Właścicielowi grozi kara

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19 , policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy Warmii i Mazur stosują się do obowiązujących zasad przepisów. Osoby, które nie przestrzegają obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

W czwartek (8 kwietnia br.) w godzinach popołudniowych dzielnicowy, pełniąc służbę ze strażakiem, dokonali sprawdzenia siłowni na terenie powiatu piskiego. W trakcie prowadzonych kontroli ustalili, że jeden z takich lokali w Piszu jest otwarty.

W siłowni funkcjonariusze zastali właściciela oraz siedmiu ćwiczących mężczyzn. Wszyscy byli bez maseczek. Na miejsce interwencji przyjechali przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, którzy sprawdzili stosowne dokumenty okazane przez właściciela oraz osoby ćwiczące. Po ich weryfikacji ustalili, że zgodnie z obowiązującymi przepisami okazane zaświadczenia są niewystarczające do tego, aby siłownia mogła funkcjonować. Obecnie takie obiekty dostępne są jedynie dla zawodników będących członkami kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich.

Pracownicy sanepidu poinformowali właściciela, że nałożona zostanie na niego kara administracyjna, która może wynosić nawet 30 tysięcy złotych. Policjanci będą prowadzili czynności w kierunku popełnienia wykroczenia przez osoby ćwiczące w tej siłowni, a wobec właściciela pod kątem podejrzenia popełnienia przez niego przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Funkcjonariusze sprawdzą też czy właściciel korzystał z rządowej pomocy wsparcia dla siłowni i klubów fitness. W przypadku potwierdzenia zobligowany będzie do zwrotu otrzymanej od państwa dotacji.

Właścicielowi tej siłowni grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8 oraz kara administracyjna do 30 000 złotych.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się