Otwarcie zmodernizowanego dworca kolejowego Olsztyn Zachodni

Otwarcie zmodernizowanego dworca kolejowego Olsztyn Zachodni

- Kategoria: Wiadomości
1

Długo oczekiwany remont dworca kolejowego Olsztyn Zachodni dobiegł końca. Budynek został gruntownie wyremontowany, a cały kompleks zyskał nowoczesną oprawę. We wtorek, 13 czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie zmodernizowanego obiektu.

Olsztyński dworzec został w pełni zmodernizowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace objęły między innymi: odnowienie elewacji i wnętrza dworca, wymianę okien i drzwi oraz wszystkich instalacji. Zmienił się także teren wokół obiektu. Rekultywacji poddany został teren zielony, zamontowano nowe ławki i powstał parking na 11 miejsc w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Zmodernizowany obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych. Znacznym ułatwieniem dla osób o ograniczonej mobilności będzie pochylnia łącząca budynek dworca z miastem. Z myślą o osobach niewidomych zainstalowano ścieżki prowadzące i tyflograficzną mapę obiektu. Niedosłyszący będą mogli skorzystać z pętli indukcyjnych ułatwiających zrozumienie komunikatów głosowych.

Koszt robót budowlanych wyniósł około 3,5 mln zł netto. Wykonawcą robót modernizacyjnych jest konsorcjum firm SKB Development Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie oraz SKB Budownictwo Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu.

1 Komentarz

  1. Nareszcie dworzec nie będzie straszył jak większość w Polsce 🙂 brawo !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają