Oszust podał się za pracownika banku. Mieszkanka Olsztyna straciła 20 tys. zł

- Kategoria: Na sygnale
0

34-letnia mieszkanka Olsztyna padła ofiarą oszusta podającego się za pracownika banku. Kobieta poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji zdalnego pulpitu, sama dała dostęp oszustom do swojego konta. Po chwili z jej konta zniknęły pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność!

W środę (01.06.2022r.) do policjantów z olsztyńskiej komendy zgłosiła się 34-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta poinformowała Policję, że prawdopodobnie padła ofiarą oszusta. Pokrzywdzona po tym, jak odebrała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku, zaczęła wykonywać instrukcje wydawane przez telefon. Dzwoniący mężczyzna poinformował kobietę, że zainstalowanie aplikacji zdalnego pulpitu będzie niezbędne do zabezpieczenia zgromadzonych na koncie pieniędzy. Postępując zgodnie z instrukcjami oszusta, 34-latka zainstalowała niebezpieczną aplikację i po chwili zorientowała się, że jej decyzja była zbyt pochopna. Z konta kobiety zniknęło 20 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Stosując zasadę ograniczonego zaufania, nie przekazujmy i nie udostępniajmy danych do logowania do naszych rachunków bankowych. Nie należy również instalować aplikacji, których pochodzenia i działania nie znamy.

Oszustwo metodą „na zdalny pulpit” polega na tym, że internetowi oszuści najpierw skłaniają ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi komputera czy urządzenia mobilnego, następnie polecają, aby ofiara zalogowała się do swojego konta.

Źródło: KMP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po