Oszuści działający metodą „na wnuczka” zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwach popełnianych metodą „na wnuczka”. Obaj podejrzani są m.in. o to, że w Ełku od czterech seniorek odebrali blisko 100 tys. złotych. Współpraca policjantów z Ełku i kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyczyniła się do zatrzymania 21- i 23-latka w Biskupcu. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci regularnie opisują działania oszustów podających się za wnuczków czy policjantów, żeby przestrzec jak najwięcej osób przed takimi przestępcami. Niestety działania wymuszające na ofierze szybkie podejmowanie decyzji i manipulacje, jakie stosują oszuści, informując o wymyślonych wypadkach członów rodziny, czasem zbierają swoje żniwo. W połowie maja cztery mieszkanki Ełku w wieku ponad 80 lat przekazały oszustom swoje pieniądze i biżuterię. Łączne straty osiągnęły wartość blisko 100 tys. złotych. Wówczas doszło także do kilku nieudanych prób wyłudzenia pieniędzy od innych ełckich seniorów.

Policjanci pracujący nad tymi sprawami, w działaniach operacyjnych wytypowali osoby mogące brać udział w tym procederze. W oparciu o zebrane informacje funkcjonariusze kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali w poniedziałek (31.05.2021) w Biskupcu (powiat olsztyński) dwóch młodych mężczyzn. Obaj w tym czasie przebywali w wynajętym samochodzie. Ustalenia wskazują, że 21- i 23-latek w ostatnim czasie mieszkali w Poznaniu. Zabezpieczono przy nich kilkadziesiąt tysięcy złotych, które najprawdopodobniej mężczyźni odebrali od starszej kobiety w Gdańsku, oszukując ją w podobny sposób. 

21- i 23-latek usłyszeli zarzuty oszustw i usiłowania oszustw, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności i sprawdzają ewentualny udział tych mężczyzn w innych podobnych przestępstwach.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się