Oszukał mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego metodą „na policjanta”. Zatrzymali go olsztyńscy policjanci

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Olsztyńscy wywiadowcy, ustalili miejsce przebywania i doprowadzili do zatrzymania młodego mężczyzny podejrzewanego o oszustwa metodą „na policjanta”. 26-latek podszywając się pod funkcjonariusza publicznego oszukał mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego i wyłudził od niej kwotę 40 tys. zł. Policyjni wywiadowcy, namierzyli podejrzewanego o oszustwo mężczyznę i zatrzymali go w chwili, gdy przemieszczał się on swoim samochodem. 26-letni mieszkaniec Olsztyna, decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w połowie maja bieżącego roku. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, na jej telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta ostrowieckiej komendy. W trakcie rozmowy oszust poinformował 63-latkę, że pieniądze, które posiada na koncie w banku są zagrożone.

Kobieta, aby nie utraciła zgromadzonych oszczędności musi współpracować i wziąć udział w tajnej operacji, która miała na celu zatrzymanie szajki hakerów komputerowych. Dlatego też 63-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, postępowała zgodnie ze wskazówkami i przelała na wskazane konto kwotę 40 tyś. złotych. Po kilku godzinach, kiedy się zorientowała, że padła ofiarą oszustów, zawiadomiła o tym fakcie ostrowieckich policjantów. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Mundurowi szybko zaczęli namierzać sprawcę przestępstwa.

Dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymany został 26-latek, który podejrzany jest o związek z tą sprawą. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przez śledczych, mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut oszustwa na szkodę 63-latki. Dziś Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źróło0: KMP Olsztyn (EW/RP)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus